شرکت صنعت هوانوردی آسمان ایرانیان

شرکت هلدینگ (مادر) شرکتی است که مالکیت بخش عمده ای از سهام سایر شرکت ها را دارا می باشد ومعمولا به شرکتی اطلاق می شود که کالا و یا خدماتی تولید نمی کند بلکه هدف عمده اش مالکیت سهام سایر شرکت ها می باشد . شرکت های هلدینگ (مادر) میزان ریسک سرمایه را برای مالکان کاهش داده و تملک و کنترل انواع شرکت ها را میسر می سازد همچنین حق رأی به اندازه کافی در شرکت دیگر را جهت کنترل مدیریت و عملیات آن از طریق انتخاب اعضای هیأت مدیره دارا می باشد . به شرکت هلدینگ ، شرکت والد نیز گفته می شود .

شرکت هلدینگ می تواند ازشهرت و اعتبار شرکت های تابع استفاده نموده و در عین حال میزان مسئولیت خود را به میزان سهم شرکت تابع می نماید. گاهی اوقات شرکت هلدینگ هویت خود را به صورت شرکت هلدینگ (مادر) محض حفظ می نماید و صرفا به انجام امور مربوط به کنترل سایر شرکت های تابع می پردازد

شرکت صنعت هوانوردی آسمان ایرانیان با هدف مشاركت در اعتلاي صنعت هوانوردی كشور، ارتقاء سطح مهارتهای شغلی و فراهم نمودن زمینه مناسب برای دسترسی علاقه مندان به سطوح مختلف آموزش های هوانوردی، ايجاد اشتغال و كارآفريني و نيز تربيت نيروهاي انساني مولد و ماهر، در سال 1392 با سرمايه گذاري صددرصد خصوصي در محیطی کاملا کاربردی در محل فرودگاه پیام (استان البرز) پايه گذاري و فعاليت خود را آغاز نمود. اين شركت مادر، در مدت كوتاهي توانسته ضمن ايجاد زير ساختهاي مناسب، با برنامه ريزي هاي مدون، بهره گيري از دانش روز و جذب نيروهاي متعهد و متخصص، سرمایه¬گذاری، تلاش در ارتقاي صنعت، عمران و آباداني كشور و نيز حضور فعال در عرصه آموزش¬های هوانوردی، سهم كوچكي از دِين خود را به ايران اسلامي ادا نمايد. به طوري که در حال حاضر هلدينگ صنعت هوانوردی آسمان ایرانیان اولین و بزرگترين هلدینگ علمی آموزشی کشور دارای زیر شاخه هایبوده و در راستای چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق 1404 باهدف توسعه در گسترش دانش، مهارت، اصلاح هرم تحصیلی نیروی کار، ارتقاء توانمندی سرمایه های انسانی، کاهش فاصله سطح دانش و مهارت نیروی کار با سطح استاندارد جهانی در حمایت از توسعه آموزش های صنعت هوایی کشور مطابق با آخرین الزامات اتحادیه هوانوردی اروپا EASA ، سازمان هواپیمایی کشوری CAO، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه جامع علمی کاربردی فعالیت خود را ادامه میدهد. روند توسعه در اين گروه بسيـار سـريع بوده و با استفـاده از فرصت هاي بوجـود آمده و برنامه ريزي هاي منظم و آگاهانه، نیروی متخصص و کارامد توانسته است با ظرفيت سازي مناسب و ايجاد شركتهاي صنعتي، خدماتي و آموزشی در زير مجموعه خود، نام خود را در جاي جايِ ميهن پهناورمان و بازارهاي بين المللي به عنوان يك پديده مطرح سازد.